Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Szczęśliwy Dom

Szczęśliwy Dom

Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów w Rzeszowie

Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z siedzibą w Rzeszowie jest organizacją pozarządową, zrzeszającą osoby, które łączy  kwestia pomocy rodzinie.

Historia powstania

Stowarzyszenie powstało w dniu 17 lutego 2007 r. Podczas zebrania założycielskiego Stowarzyszenia (w Białej koło Rzeszowa) 19 członków - założycieli Stowarzyszenia wybrało Zarząd, na czele którego znaleźli się: Bogdan Romaniuk (prezes), Iwona Bukała - Siedlecka (wiceprezes), Halina Kotula (skarbnik) i Magdalena Domin (sekretarz). Duszpasterzem Stowarzyszenia był do roku 2011 ks. dr Jacek Goleń. W dniu 21 marca 2007 r. Stowarzyszenie zostało zarejestrowane i wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000277020 i podjęło statutową działalność. Za Patronów Stowarzyszenie obrało Sługi Boże Józefa i Wiktorię Ulmów z dziećmi.

Cel i zadania

Stowarzyszenie podejmuje działania na rzecz rodziny, przede wszystkim przez udzielanie wsparcia i pomocy osobom wychodzącym z uzależniania i trudności życiowych.

Celami (zadaniami) Stowarzyszenia są m.in. wspieranie wychowawczej funkcji rodziny, ochrona praw dziecka, macierzyństwa i ojcostwa, ochrona prawa człowieka do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, wspieranie tworzenia i funkcjonowania rodzin adopcyjnych, zastępczych i rodzinnych domów dziecka, pomoc społeczna rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej, pomoc pokrzywdzonym dzieciom i młodzieży, działalność na rzecz edukacji, oświaty i wychowania, ochrona i promocja zdrowia, aktywna walka z bezrobociem, wyrównywanie szans osób niepełnosprawnych, promocja i organizacja wolontariatu szczególnie w sprawach pomocy rodzinom potrzebującym wsparcia.

Kontakt

Stowarzyszenie Szczęśliwy Dom im. Wiktorii i Józefa Ulmów z Dziećmi

35–111 Rzeszów, ul. Krakowska 18

KRS: 0000277020

REGON: 180217122

NIP: 813-34-95-890

 

KONTAKT

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.szczesliwydom.eu

tel. 791 793 103

 

 

Bezpłatne porady terapeutyczne

czwartek od godz. 16

w Bernardyńskim Centrum Religijno-Kulturalnym

Psychoterapeuta Agnieszka Bryła

tel. 883 799 363

termin wizyty ustalany jest telefonicznie