Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Ruch Wiernych Serc

Ruch Wiernych Serc

Ruch Wiernych Serc powstał w Dniu Najświętszego Serca Pana Jezusa - 30 maja 2008 r., w oparciu o Wspólnotę Trudnych Małżeństw SYCHAR. Uczestnikami ruchu RWS są małżonkowie, którzy chcą być wierni Bogu i sakramentalnemu współmałżonkowi.

Ruch Wiernych Serc w Polsce skupia się wokół czasopisma „Miłujcie się!", które przyjmuje zgłoszenia nowych osób, prowadzi Księgę Wiernych Serc oraz publikuje świadectwa i artykuły zachęcające do trwania w wierności i przezwyciężania kryzysów zgodnie z zamysłem Bożym.

Członkostwo

Wstąpienie do ruchu RWS następuje po wypełnieniu warunków, tj. będąc w łasce uświęcającej i po przyjęciu Jezusa Eucharystycznego, należy odmówić akt zawierzenia („Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi" i „Modlitwę zawierzenia Panu Jezusowi i Matce Bożej") oraz oznacza podjęcie pewnych zobowiązań i korzystanie z wzajemnego duchowego wsparcia.

Zobowiązania

Do zobowiązań RWS należy:

•    żyć w łasce uświęcającej, pielęgnując więź z Panem Jezusem,

•   często przystępować do Komunii Świętej i regularnie czytać Biblię,

•    zaleca się codzienną modlitwę poranną (pacierz) wzbogacać „Modlitwą o odrodzenie małżeństwa" (dla szczęśliwych małżonków, bądź po kryzysie „Modlitwą Małżonków"), „Modlitwą o siedem darów Ducha Św." oraz „Aktem poświęcenia się Niepokalanemu sercu Maryi",

•     powierzać siebie i bliskich w„Koronce do Bożego Miłosierdzia" i w „Różańcu Świętym" (w miarę możliwości - również codziennie).

Zgłoszenie uczestnictwa: Redakcja „Miłujcie się!" ul. Panny Marii 4, 60-962 Poznań lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Akt zawierzenia (w stanie łaski uświęcającej) przy wstąpieniu do ruchu RWS

odnawiany w codziennej modlitwie

Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi

Obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego, na swoją Matkę i Panią. Z całym oddaniem i miłością powierzam i poświęcam Tobie swoje ciało i swoją duszę, wszystkie swoje dobra wewnętrzne i zewnętrzne, a także zasługi swoich dobrych uczyn-ków przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Tobie zostawiam całkowite i pełne prawo dysponowania mną jak niewolnikiem oraz wszystkim, co do mnie należy, bez zastrzeżeń, według Twojego upodobania, na większą chwałę Bożą teraz i na wieki. Amen

Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort

Za zgodą Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej z dnia 28.06.2010, nr 1242(K)2010 (do prywatnego odmawiania)

www.rws.sychar.org

Poprawiony (niedziela, 19 maja 2013 08:26)