Facebook

Dołącz do nas na facebooku

Start Rodzina Grupa wsparcia w żałobie

Grupa wsparcia w żałobie

Kolejne spotkanie Grupy Wsparcia w Żałobie przy Podkarpackim Hospicjum w Rzeszowie planowane jest na sobotę 16 listopada 2013 r. Rozpoczęcie o godz. 14:00 w siedzibie Fundacji (35-045 Rzeszów, ul. Hetmańska 21, II piętro, pok. 226; tel./fax.: (0 17) 8534818 :: tel. kom.: 606 608 721). Organizatorzy zapraszają także nowe osoby.

Rzeszów - grupa wsparcia dla rodziców w żałobie

Z inicjatywy Fundacji Podkarpackie Hospicjum Dla Dzieci w 2007 r. zapoczątkowała swoją działalność grupa wsparcia dla rodziców w żałobie. Inicjatywa utworzenia grupy wsparcia dla rodziców w żałobie jest odpowiedzią na potrzeby rodziców przeżywających ból utraty dziecka. Jest to także realizowanie pomocy psychologicznej i duchowej dla wszystkich, którzy takiej pomocy potrzebują.

Więź w cierpieniu straty

Spotkania odbywają się co 3 tygodnie w siedzibie Fundacji. To spotkanie rodziców po stracie, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami. Otrzymują wsparcie grupy oraz pomoc psychologa i księdza. Grupa ma charakter otwarty – organizatorzy przyjmują także osoby, które nie miały wcześniej Pacjenta pod opieką hospicjum. Dodatkowym wsparciem są wspólne wyjazdy, spotkania okolicznościowe z okazji listopada (miesiąca pamięci o zmarłych), spotkania świąteczne (wigilia hospicyjna, Dzień Palenia Świec). Udział w grupie jest bezpłatny. Terminy spotkań ustalane są przez uczestników i ogłaszane w tym dziale na stronie internetowej Fundacji (http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/ . Koordynatorem Grup Wsparcia jest p. Agnieszka Jankowska – Rachel tel. 662 035 984.